Jakie są rodzaje regałów?

Duży odsetek firm, magazynów czy nawet instytucji i urzędów do sprawnego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej infrastruktury. Jej podstawą są najczęściej różne rodzaje regałów. Te zaś w każdym wypadku powinny być jak najlepiej dopasowane do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Aby tak było, czasem zakup gotowych produktów nie wystarcza, aby firma działała optymalnie. Co w takim razie zrobić? Jakie są podstawowe regały metalowe? Producenci mają w zanadrzu dzisiaj znacznie więcej opcji, niż się może wydawać. Warto je poznać.

Podstawowe rodzaje regałów

Jeśli w grę wchodzą regały metalowe, producenci cenieni na rynku oferują kilka podstawowych modeli w różnych wariantach, dzięki czemu możliwe jest ich lepsze dopasowanie do potrzeb zakładu, magazynu oraz dostępnej tam przestrzeni czy gatunku składowanych towarów.

Wśród nich wyróżnia się na przykład regały jezdne, posadowione na kołach, a te na szynach, wykorzystywane wszędzie tam, gdzie składowana jest duża ilość danych w postaci dokumentów i które mogą być przeglądane w mniej konwencjonalny sposób. Wykorzystanie regałów jezdnych pozwala na rozsądniejsze zagospodarowanie miejsca i umieszczenie w lokalu znacznie większej ilości dokumentów.

Inne regały metalowe, producent które zwykle posiada w swojej ofercie, to regały magazynowe o różnym zakomponowaniu. W ich przypadku najczęściej regulowana jest szerokość mebla, wysokość półek oraz ich nośność czy dodatkowe opcje. Obok nich można w dobrych sklepach nabyć jako wyposażenie do swojej firmy estetyczne i trwałe regały sklepowe. Te często są dodatkowo wzmacniane i malowane proszkowo, co pozytywnie wpływa na wystój wnętrza. Chociaż wszystkie trzy, dedykowane konkretnym potrzebom rozwiązania dobrze sprawdzają się w praktyce, to nie one są absolutnie najlepszą opcją, jeśli chodzi o wyposażenie magazynu czy sklepu. Idealnie dopasowane do potrzeb są regały specjalizowane – producent przygotowuje je na specjalne zamówienie klienta.

Regały specjalizowane – producent zrealizuje każdy projekt!

Ze wszystkich dostępnych na rynku opcji jedynie regały na zamówienie, czyli inaczej regały specjalizowane, producent które jest w stanie zaprojektować, a następnie odwzorować, spełniają wymagania i oczekiwania zamawiających w stu procentach. Tak jak w przypadku REG-MET, regały specjalistyczne są bardzo istotną częścią oferty, na którą decyduje się coraz większa ilość konsumentów.

Powodów tego jest kilka. Przede wszystkim w regałach specjalizowanych producent wykorzystuje wszystkie swoje najlepsze i tylko sprawdzone technologie, łącząc je w jedną całość w nowym, przygotowanym specjalnie dla klienta projekcie. Dzięki temu zyskuje on gwarancję jakości  wykonania oraz optymalne zagospodarowanie wolnej przestrzeni, z uwzględnieniem rodzaju, wielkości i ciężaru składowanego towaru. Takie rozwiązanie sprawdza się nie tylko w przypadku firm działających w bardzo wąskich specjalizacjach, ale również reprezentantów popularnych branży, które potrzebują innowacyjnych rozwiązań na przykład ze względów lokalowych.

Czy regały na zamówienie to opcja dla każdego?

Według niektórych regały na zamówienie to zbytek ze względu na konieczność dopłacenia do wykonania indywidualnego projektu, przeczy temu jednak spojrzenie na tę inwestycję w dłuższej perspektywie czasu. To też opcja idealna dla tych, którzy mają na przykład ograniczoną przestrzeń w sklepie czy magazynie i potrzebują jej optymalnego zagospodarowania. Jeśli zaś chodzi o koszty regałów specjalizowanych, producent zawsze ma dla swoich klientów atrakcyjne finansowo oferty. Ostatecznie często okazuje się, że dopłacenie do regałów specjalistycznych jest lepszą i tańszą opcją, znacznie lepiej dopasowaną do potrzeb firmy.