Najważniejsze meble do szatni sportowych: szafki i ławki

meble do szatni

Siłownie i kluby sportowe powstają dzisiaj jak przysłowiowe grzyby po deszczu, zachęcone zwiększonym zainteresowaniem sportem. Podstawą wyposażenia są nie tylko akcesoria sportowe, przeznaczone do ćwiczeń. Równie duży nacisk należy położyć na meble do szatni. Często to na podstawie wyglądu i jakości ławek szatniowych klienci czy sportowcy wyrabiają sobie opinię o danym miejscu. Jak wybrać szafki do szatni, aby spełniały oczekiwania jednych i drugich?

Nie wystarczy, żeby kupiona ławka do szatni była nowa. Meble do szatni należy dobierać odpowiednio do grupy osób korzystających z miejsca. Tyczy się to również ilości szafek metalowych do szatni oraz ławek do szatni, w które należy wyposażyć obiekt. Co trzeba wiedzieć na ich temat? Jak wybrać dobrze?

Meble do szatni – jakość jest najważniejsza

Tam, gdzie sport, są również emocje. Te nie zawsze znajdują odpowiednie źródło ujścia po przegranej czy wygranej bitwie – nieraz zdarza się, że za emocje buzujące w sportowcu „dostanie się” meblom w szatni. Wysoka jakość ławek do szatni sportowych oraz szafek metalowych do szatni to absolutna podstawa. Najlepiej sprawdzają się wersje zrobione z solidnych materiałów, jak drewniane listwy czy płyty MDF. Tak przygotowana szatnia stawi czoła największym emocjom i będzie wiernie towarzyszyć wszelkim zmaganiom.

Praktyczne ławki szatniowe i szafki metalowe

Nie można zapominać o praktycznym aspekcie mebli do szatni. Dla sportowca ważniejsza od kwestii estetycznych będzie funkcjonalność. Dlatego najczęściej polecanymi ławkami do szatni sportowych są proste ławki, których konstrukcję stanowią metalowe drążki, na których osadzane są proste deski drewniane, zwykle sosnowe, lub drewnopodobne płyty MDF. Jeśli budżet klubu na to pozwala, można pokusić się o jeszcze sprytniejsze rozwiązanie, a mianowicie o połączenie ławki do szatni z oparciem oraz wieszakiem. To chyba najwygodniejsza opcja, ponieważ zapewnia jednocześnie podparcie dla pleców, jak i możliwość odłożenia w odpowiednie miejsce wierzchniej warstwy odzieży.

Takie meble do szatni instalowane są również w szkołach oraz w pracowniach – wszędzie tam, gdzie ważna jest wygoda gości przy zachowaniu maksymalnej oszczędności przestrzeni. Również z powodów czysto praktycznych poleca się do takich miejsc szafki do szatni wykonane z metalu. Są odporne na większość uszkodzeń, w tym uszkodzenia mechaniczne, są bardzo trwałe i nawet z biegiem czasu tak samo estetyczne, jak pierwszego dnia.