Regały jezdne do archiwum

Regały jezdne do archiwum to rozwiązanie pozwalające w pełni wykorzystać dostępną powierzchnię użytkową. Są tworzone po to, by ułatwić przechowywanie dokumentów i zabezpieczyć je przed tym, by nie trafiły w niepowołane ręce. Doskonale sprawdzają się do przechowywania różnego rodzaju akt, ale także ciężkich przedmiotów o nietypowych kształtach. Świetnie sprawdzają się nawet w przypadku niedużych przestrzeni. Są wspaniałą alternatywą dla tradycyjnych mebli biurowych, które z uwagi na mniejszą pojemność nie są aż tak funkcjonalne, jak regały archiwalne jezdne.

Regały jezdne – co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Wybierając, regały jezdne do archiwum warto zwrócić uwagę na materiał ich wykonania. Powinny być wyprodukowane ze stali walcowanej. Montuje się je na szynach z blachy ocynkowanej. Niezmiernie ważna jest podstawa jezdna regału. Wykonuje się ją, biorąc pod uwagę jego maksymalne obciążenie. Solidne regały jezdne mają żeliwne koła, co zmniejsza ewentualne opory. Kolejną ważną kwestią jest bezpieczeństwo użytkowników. Elementami zabezpieczającymi osoby obsługujące regały są m.in.: blokady w korbach oraz odbojniki. Regały posiadają również antywyważniki, zabezpieczające regały przed nadmiernym przechyłem, a także zabezpieczenie przed zsunięciem się regałów z szyn i zabezpieczenie półek przed wysunięciem do przodu. 

Najlepsze regały prosto od producenta

Sprzedaż regałów archiwalnych prowadzi wiele firm. Niemniej jednak najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie regałów prosto od producenta. Zamawiając produkt w firmie zajmującej się produkcją regałów jezdnych, można mieć pewność realizacji projektu spełniającego wszelkie oczekiwania. Mowa tu przede wszystkim o regałach posiadających świadectwo higieniczności PZH i klasyfikację w zakresie reakcji na ogień. Producenci regałów archiwalnych dbają o to, aby ich produkty były wykonane zgodnie z polskimi normami i posiadały atest dotyczący wytrzymałości i bezpieczeństwa użytkowania.

Regały jezdne do archiwum – jaka cena i zastosowanie?

Regały archiwalne to zróżnicowany koszt w zależności od konkretnego projektu. Cena ustalana jest indywidualnie po zapoznaniu się z konkretnymi wymaganiami Klienta i parametrami zamówienia (wielkości i rodzaju regału). Regały jezdne przeznaczone do magazynowania dokumentów różnego typu są doskonałym rozwiązaniem do magazynów, centrów logistycznych, szpitali, biur, hurtowni i obiektów użyteczności publicznej. To także znakomite rozwiązanie do archiwów, sądów, laboratoriów, bibliotek czy muzeów – czyli wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba magazynowania i archiwizowania dużej ilości dokumentów.