Regały magazynowe metalowe czy drewniane?

Metal czy drewno? Obydwa te materiały mają wiele zalet i cenne właściwości. Niemniej jednak w przypadku umeblowania magazynów najlepiej sprawdzi się ten pierwszy. Regały magazynowe metalowe są przede wszystkim bardzo solidne. Umożliwiają składowanie ciężkich towarów o różnych gabarytach. Są chętnie wybierane przez największe firmy, które na co dzień zajmują się przechowywaniem rozmaitych produktów, gromadzeniem towarów i ich wysyłką.

Drewno, choć jest solidnym surowcem, nie nadaje się na materiał do produkcji regałów magazynowych. Modele metalowe produkowane są z wysokogatunkowej blachy giętej, a ponadto dodatkowo wzmocnione, co zwiększa ich wytrzymałość. Regał metalowy jest bardzo trwały i niepalny. Trudno go uszkodzić, zdeformować czy złamać. Ponadto zasługuje na uwagę ze względu na stosunek ceny do jakości, o czym najlepiej przekonać się, sprawdzając ofertę firmy REG-MET.

Regały magazynowe metalowe – poznaj zalety tego rozwiązania

Każdy metalowy regał to ponadprzeciętna trwałość konstrukcji, która pozwala przechowywać ciężkie ładunki przez długi czas. Tego typu wyposażenie świetnie sprawdza się w magazynach również z uwagi na warunki, jakie tam panują, Metal jest bowiem odporny na wilgoć, niskie temperatury i nie wchodzi w reakcje z substancjami chemicznymi. Na uwagę zasługuje też duża nośność metalowych półek, co umożliwia przechowywanie ciężkich towarów, ale również urządzeń czy narzędzi.

Regały magazynowe metalowe są łatwe do utrzymania w czystości i cechuje je estetyczny wygląd wpisujący się w każde pomieszczenie. Metal zabezpieczony specjalną powłoką antykorozyjną będzie prezentował się estetycznie przez długi czas. Na tak przygotowanej do codziennej i intensywnej eksploatacji powierzchni nie będą powstawały pęknięcia i odpryski.

Bezpieczne regały do magazynu

Magazyn to środowisko pracy o szczególnym charakterze. Liczą się tutaj wyłącznie w pełni bezpieczne rozwiązania. Każdy, nawet najdrobniejszy wypadek może okazać się bowiem katastrofalny w skutkach. Wobec tego wyjątkowo istotne jest to, aby wyposażyć magazyn w solidne, ale również bezpieczne regały, a dodatkowo dbać o systematyczny przegląd ich stanu technicznego.

Regały do magazynu z metalu z uwagi na trwałość, stabilność i dużą nośność to najlepsze rozwiązanie w kwestii bezpieczeństwa pracowników. Jeśli jesteś pracodawcą, koniecznie zastosuj w magazynie wysokiej jakości wyposażenie, ale także zadbaj o to, by osoby codziennie wykonują tam pracę, prawidłowo użytkowały magazynowe regały.